Používateľský segment môžeme chápať ako kamerový systém pozostávajúci:
  • bezpečnostnej kamery - vyberáme podľa konkrétneho účelu a podľa umiestnenia na konkrétnom mieste. Zabezpečíme tím úsporu obstarávacej ceny kamerového systému a požadovanú kvalitu obrazu kamier.
  • záznamové zariadenie - navrhujeme s väčším počtom portov pripojenia kamier pre rozšírenie kamerového systému v budúcnosti. Záznamové zariadenie je možné nahradiť počítačom so softvérom dodávaným k IP bezpečnostným kamerám, v prípade HD-TVI kamier je nutné obstaranie kariet na pripojenie HD-TVI kamier ku počítaču čo však rapídne navyšuje obstarávaciu cenu, preto pre používateľský segment nie je vyhovujúce.
  • zobrazovacia jednotka - ak kamerový systém budeme využívať na monitorovanie objektu volíme zobrazovaciu jednotku s uhlopriečnou 20" a viac. Pre občasné pozretie záznamu môžeme využiť monitor menšej uhlopriečky ako je 19".
  • záložný zdroj (voliteľné) - nie je to povinnosť ale pri výpadku elektrickej energie prichádzame o záznam a aktuálne dianie v objekte. Použitím záložného zdroja takémuto javu predídeme. Záložný zdroj volíme podľa toho na akú dobu chceme zabezpečiť v prípade výpadku elektrickej energie chod kamerového systému. Záložným zdrojom chránime aj zariadenia pripojené ku nemu pred výkyvmi napätia, prepätiami a špičkami.
  • switch (POE pre spojenie s IP kamerami) - môžeme využiť pre pripojenie záznamového zariadenia do počítačovej siete alebo v prípade IP kamerového systému pre napájanie IP kamier po štruktúrovanej kabeláži.<< Späť | Ďalej >>