Power distribution unit skrátene PDU je jednotka s jedným vstupom a viacerými výstupmi slúžiaca na distribúciu napätia v racku. Základné "jednoduché" PDU iba distribuujú elektrickú energiu ku koncovým zariadenia. Inteligentnejšie PDU jednotky zobrazujú napríklad aktuálnu spotrebu.

Na trhu je však PDU jednotka, ktorá dokáže ďaleko viac. Má štyri samostatne ovládané výstupy a dva RJ45 konektory. Výstupy sa môžu ovládať manuálne z  predného panela PDU jednotky, web rozhrania zariadenia alebo pomocou aplikácie v telefóne. Takéto riešenie je neoceniteľné v prípade, že potrebujete odpojiť iba jedno zariadenie od elektrickej energie bez prerušenia napájania ostatných zariadení. Takto môžeme odpájať zariadenia, ktoré momentálne nevyužívame ako napríklad audio systém kinosál.

Ďalšou funkciou je možnosť vytvorenia časovača pre každý výstup PDU jednotky. Takúto funkciu využijeme pri zariadeniach, ktoré chceme spúšťať iba v určitom čase.

V neposlednom rade treba spomenúť možnosť sledovania elektrických veličín na každom výstupe s presnosťou lepšou ako 1%. Máme tak aktuálny prehlad spotreby pre každý výstup a teda pripojené zariadenie. Na vstupe môžeme sledovať aktuálnu frekvenciu napájania a veľkosť napätia.

V prípade, že na výstupe sú zariadenia pripojené do lokálnej siete, môžeme využiť funkciu IP watchdog na monitorovanie zariadenia a v prípade, že dané zariadenie "zamrzne" PDU jednotka vykoná reštart bez toho aby musel užívateľ zasiahnuť.

V prípade, že sa chcete dozvedieť ďalšie informácie o PDU jednotke neváhajte nás kontaktovať.