Interaktívne monitory

Interaktívny monitor v sebe spája monitor, dotykovú tabuľu a mobilné zariadenie. Takéto riešenie nahrádza v školiacich zariadeniach, školách ale aj firmách rokmi používanú kombináciu projektor, počítač a interaktívna tabuľa. Aké výhody prináša interaktívny monitor?

Priestor

Interaktívny monitor inštalujete buď na mobilný stojan alebo stenu. Nepotrebujete toľko priestoru ako pri zložitej inštalácií interaktívnej tabule, projektora a počítača.

Prevádzkové náklady

Obstarávacia cena projektora na krátku projekčnú vzdialenosť, náklady na jeho prevádzku predstavuje rovnakú alebo vyššiu cenu ako pri interaktívnom monitore.

Elektrická efektivita

Interaktívny monitor má v porovnaní s projektorom až polovičnú spotrebu elektrickej energie, čo pri školách alebo firmách s častým využívaním projektora znamená výraznú úsporu nákladov za rok.

Škálovateľnosť

Interaktívne monitory umožňujú integrovať NUC počítače a webové kamery pre nasadenie špeciálnych aplikácií alebo využitia pri webových mítingoch.

Konektivita

Interaktívny monitor môže pracovať ako samostatné zariadenie s vlastným operačným systémom pri prezentáciach alebo ako monitor pri pripojení počítača cez kábel alebo zrkadlenie.

Interaktívny monitor sa môže do Vašej siete pripájať bezdrôtovo alebo káblom či komunikovať cez Bluetooth s inými zariadeniami.

Ďalšie výhody

Interaktívny monitor s Anti Glare povrchom prináša vynikajúcu viditeľnosť aj pri presvetlených priestoroch bez odrážania svetla.

Vstavané reproduktory postačia pre ozvučenie priestoru avšak je možné takýto interaktívny monitor pripojiť aj ku existujúcemu zvukovému systému.